Dl Prime Gliwice

BPBP S.A.

Już we wrześniu 2022 roku Gliwiccy mieszkańcy – i nie tylko – będą mogli korzystać z ekskluzywnego kompleksu trzech prestiżowych budynków. Będzie to, nowa siedziba Shared Services Polska, która na terenie DL Prime uruchomi swoje centrum outsourcingowe.

Powstaje zespół trzech ekskluzywnych obiektów o funkcji biurowo – usługowo – handlowej z kondygnacją podziemną, instalacjami oraz zagospodarowaniem terenu. Konsumenci będą mogli cieszyć się przestrzenią publiczną wyposażoną w drogerie, strefy wypoczynku, kawiarnie i strefy gastronomiczne. Mając na celu zaoszczędzenie czasu i najwyższy komfort użytkowników, nie zabraknie przedszkola, sklepów spożywczych, klubu fitness.

Gliwickie Śródmieście wzbogaci się o nową atrakcyjną przestrzeń. Kompleks może szczycić się doskonałą lokalizacją. DL Prime otoczony jest przez ulicę Piwną i Jagiellońską, zaledwie sześć minut od Gliwickiego centrum miasta oraz pięćset metrów od dworca PKP. Pozwala to w wygodny sposób dojechać z sąsiadujących miast takich jak Ruda Śląska, Bytom, Chorzów, Knurów czy Zabrze. Największą zaletą budynku DL Prime Gliwice jest nowoczesna architektura, funkcjonalne rozwiązania i komfortowe wnętrza. Powierzchnia obszaru inwestycji to 13133,73 m², powierzchnia utwardzonego terenu to ok 6300 m², powierzchnia biologicznie czynna to ok 1980 m².

Nowoczesne rozwiązania technologiczne, połączenie funkcji biurowej z usługową, tworzą obiekt niezwykle funkcjonalnym. Budynek usytuowany jest w pobliżu obiektów takich jak Centrum handlowe Forum, Centrum Nowych Technologii oraz Dworzec Główny.

Podczas powstawania główny nacisk został położony na ekologię zgodnie z wymaganiami dla certyfikacji projektów budowlanych w ekologicznym systemie Breeam. Energia elektryczna będzie pochodzić między innymi ze źródeł odnawialnych takich jak panele fotowoltaiczne.

Kompleks wyróżniać będzie jakość wykonania, różnorodna funkcjonalność, a także infrastruktura komunikacyjna. Konstrukcja spełnia najwyższe standardy trafiając przy tym do klasy A.

Badanie techniczne zwane też przeglądem rejestracyjnym należy wykonywać na stacjach kontroli pojazdów, które spełniają wymagania określone procedurami i posiadają odpowiednie uprawnienia do ich przeprowadzenia.

Czytaj więcej

Rozbudowa istniejącego budynku o sześć oddziałów przedszkolnych.

Czytaj więcej

Wymiana opon na letnie to niezwykle istotna czynność. Powinien o niej pamiętać każdy właściciel samochodu, gdyż bezpośrednio wpływa ona na stan ogumienia, a co za tym idzie, bezpieczeństwo kierowcy, jak i pasażerów. Zdań na temat tego, który miesiąc jest odpowiedni na wymianę opon, jest naprawdę wiele.

Czytaj więcej