Jak odpowiednio przygotować pojazd do jazdy zimą? Tego jeszcze nie wiedziałeś!

BPBP S.A.Spis treści:

Sezon zimowy jest już w pełni – pojawił się pierwszy śnieg, a temperatura waha się w okolicach zera. Niestety część kierowców zbyt lekceważąco podeszła do odpowiedniego przygotowania pojazdu na sezon zimowy. Śnieg, lód, ogólnie niesprzyjająca aura to wiele powodów do kolizji i wszelkich trudności na drogach. Oczywiście mogą one wynikać z błędu samego kierowcy, ale także z niewłaściwego przygotowania pojazdu do sezonu zimowego. Dlatego,  odpowiednie przygotowanie samochodu do jazdy zimą jest wręcz konieczne. Należy sprawdzić wiele układów i części samochodowych, aby jazda była w pełni bezpieczna, a samochód nie zaskoczył nas niespodziewanymi usterkami. Kontrolowanie stanu pojazdu to obowiązek każdego kierowcy. Ważne jest, aby przed sezonem zimowym kompleksowo sprawdzić swój samochód, odpowiednio wcześnie wyłapać ewentualne usterki i jak najszybciej je usunąć.

Co z płynami eksploatacyjnymi pojazdu? Mechanik Bielsko może Ci z nimi pomóc

Warsztat samochodowy Bielsko oferuje kompletne przeglądy, zapewniając także odpowiednie usługi na miejscu. Przed zimą warto sprawdzić stan płynów w samochodzie. Zwrócić uwagę na olej, który zwykle wymienia się co określony czas lub po przejechaniu odpowiedniej liczby kilometrów. Olej dla silnika ma kluczowe znaczenie w jego eksploatacji. Mechanik dokona takiej usługi na miejscu, nawet na poczekaniu, eliminując tym samym potencjalne zagrożenia. Trzeba również sprawdzić stan płynu chłodniczego i płynu hamulcowego. W obu przypadkach ich brak może doprowadzić do poważnych uszkodzeń. Każdy kierowca powinien we własnym zakresie zadbać o płyn do spryskiwaczy, który w okresie jesiennym należy wymienić na zimowy, który nie ulega zamarzaniu. Dobór odpowiedniego płynu sprawi, że podczas jazdy nie będziemy mieć trudności ze spryskiwaczami. W czasie trudnej pogody jest to niezwykle istotny element poprawy widoczności jezdni. Oczywiście mechanik i obsługa serwisowa może tego dokonać za nas również w krótkim czasie kiedy dokonuje się przegląd samochodu.

Bezpieczna podróż zimą – zobacz, co jeszcze należy sprawdzić.

Koniecznie należy  sprawdzić oświetlenie i elektrykę. Jesienią i zimą mrok zapada bardzo szybko, a wtedy jazda bez sprawnych świateł staje się niemożliwa. Stan elektryki sprawdzi nam odpowiedni specjalista, który może także sprawdzić nasz komputer samochodowy, wychwytując ewentualne błędy w działaniu. Trudno sobie wyobrazić, że kierowca nie zadba o odpowiedni akumulator przed zimą. W serwisie samochodowym możemy dokonać diagnostyki akumulatora, jaki mamy na wyposażeniu samochodu, ewentualnie wymienić go na nowy. Również ten sprzęt serwisant dobierze zgodnie z modelem naszego auta. Sprawdzenie i wymiana koniecznych rzeczy poważnie wpłynie na jakość poruszania się autem oraz na nasze bezpieczeństwo. Pozwoli także uniknąć ewentualnych komplikacji wynikających z pogody, niskich temperatur czy stanu nawierzchni, po której jeździmy. Dodatkowo podczas sprawdzania stanu technicznego trzeba obejrzeć podwozie, stan przewodów, klocków hamulcowych, tarcz. Jeżeli coś powinno być wymienione, nie należy z tym zwlekać. Pamiętajmy, że nasz sprawny samochód to nasze indywidualne bezpieczeństwo, a także często bezpieczeństwo naszej rodziny.

Podstawa bezpiecznej jazdy – zimowe opony. Wymiana opon w Bielsku

Warsztat samochodowy Bielsko to miejsce, gdzie także dokonamy wymiany opon. Odpowiednie ogumienie jest najważniejszym elementem bezpiecznego poruszania się podczas zimy. Jeśli nie wiemy jakie opony wybrać, mechanik z całą pewnością doradzi nam profesjonalny zakup. Dzięki kompleksowym usługom możemy wyjechać z warsztatu kompletnie zdiagnozowanym i uzdrowionym samochodem, także na nowych oponach zimowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej informacji o wymianie opon, to sprawdź nasz ostatni artykuł: „Wymiana opon – nie czekaj aż będzie za późno

odwiedź warsztat samochodowy Bielsko

Warsztat samochodowy radzi: Nie zapominajmy o ….

Nie zapominajmy o corocznym przeglądzie rejestracyjnym swojego samochodu. Wybierajmy do tego celu stacje, na których od razu będziemy mogli usunąć ewentualne usterki. Dokonujmy okresowych przeglądów technicznych pojazdów, abyśmy mieli pewność, że działają w sposób prawidłowy. Dbamy tym samym o bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale wszystkich innych kierowców i pieszych. Stacja kontroli pojazdów Bielsko pomoże w zadbaniu o właściwy stan techniczny motocykli, pojazdów samochodowych do 3,5t, ciągników rolniczych oraz przyczep. Sprawdzenie stanu technicznego pojazdu to obowiązek każdego kierowcy, a sprawdzona stacja diagnostyczna dokona tego w dogodnym terminie i krótkim czasie, gwarantując fachowość i rzetelność wykonywanych usług. Stacja kontroli pojazdów Bielsko oferuje w tym zakresie kompleksowe, szybkie i profesjonalne usługi. Zapewnia ich jakość na najwyższym poziomie, dzięki temu nawet najbardziej wybredny klient wyjedzie zadowolony.

Odwiedź warsztat samochodowy Bielsko pod adresem: ul. Gen.M. Boruty-Spiechowicza 27, 43-300 Bielsko-Biała.

Zadzwoń pod numer: 609-566-188

Średni czas bezawaryjnej eksploatacji nowego samochodu wynosi trzy lata. To wystarczająco długo, by przywiązać się swojego ulubieńca na tyle, by pytanie o dobrego mechanika nabrało zupełnie nowego znaczenia

Czytaj więcej

O klimatyzacji w samochodzie przypominamy sobie zwykle dopiero w momencie, kiedy zaczynają doskwierać nam upały. To zdecydowanie zbyt późno, zważywszy na to, że w sezonie letnim serwisy klimatyzacji przeżywają oblężenie

Czytaj więcej

Badanie techniczne zwane też przeglądem rejestracyjnym należy wykonywać na stacjach kontroli pojazdów, które spełniają wymagania określone procedurami i posiadają odpowiednie uprawnienia do ich przeprowadzenia.

Czytaj więcej