Jak znaleźć dobry warsztat samochodowy? Na co zwrócić uwagę szukając mechanika?

BPBP S.A.

Spis treści:

Średni czas bezawaryjnej eksploatacji nowego samochodu wynosi trzy lata. To wystarczająco długo, by przywiązać się swojego ulubieńca na tyle, by pytanie o dobrego mechanika nabrało zupełnie nowego znaczenia. Wielka miłość do czterech kółek wymaga wyjątkowego podejścia zatem, zanim auto trafi do warsztatu, zastanówmy się wspólnie, jaki on powinien być? Jak znaleźć dobry warsztat samochodowy? Podpowiadamy.

 • Skąd czerpiemy informacje o warsztatach samochodowych?
 • Czy mały warsztat spełni nasze oczekiwania?
 • Dlaczego duża firma naprawcza jest lepszym wyborem?
 • Dlaczego warto zadbać o dokumenty finansowe po wykonanej usłudze?

Drogi dotarcia do dobrego warsztatu – czym się kierować?

Pierwszą, najbardziej popularną jest poczta pantoflowa. Okazuje się, że znajomi, nawet ci nieobeznani z mechaniką pojazdową są w tej sprawie wyrocznią niemal ostateczną. Dlaczego tak się dzieje?

Klienci, nawet niedoświadczeni niezwykle cenią sobie profesjonalizm i życzliwe podejście. Są w stanie trafnie ocenić profesjonalizm mechanika. Awaria pojazdu z reguły jest dużym przeżyciem dla kierowcy, zwłaszcza kiedy pojazd ma wpływ na sytuację zarobkową i rodzinną. O doświadczeniu usługodawcy świadczy wykazane przez niego zrozumienie wagi problemu, cierpliwość i kilka fachowych uwag. Jeśli połączymy to z niewygórowaną ceną i możliwym do przyjęcia terminem wykonania usługi, warsztat zyskał stałego i co ważniejsze lojalnego klienta. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, iż najlepszą reklamą jest klient zadowolony. Wiedzą coś na ten temat wszyscy, którzy korzystali z usług warsztatu samochodowego BPBP S.A zlokalizowanego w Bielsku-Białej.

Inną metodą są ogłoszenia w sieci internetowej lub prasie. W tym przypadku kryteria wyszukiwania są nieco inne.

 • Odległość do zakładu mechanicznego;
 • Zakres oferowanych usług;
 • Wyposażenie warsztatu;
 • Certyfikaty potwierdzające jakość wykonywanych usług.

Ostatnią metodą poszukiwania warsztatu jest „chybił, trafił”. Mało lubiany sposób, zważywszy na wielką niewiadomą w kontekście trwałości i jakości usług mechanicznych. Niestety, często jedyny w przypadku awarii pojazdu w trasie.

Czym cechuje się dobry warsztat samochodowy? Warsztat samochodowy Bielsko

Z pewnością zakresem świadczonych usług, chociaż trzeba pamiętać, iż są dobre warsztaty specjalizujące się w określonych typach napraw. Jednak na co dzień stykamy się raczej z usterkami – nazwijmy to – powszechnymi. Nie dotyczą one skomplikowanych układów jezdnych bądź elektronicznych, zatem pomoc specjalisty nie jest konieczna.

Wróćmy do usług, dobry warsztat z pewnością zatrudnia fachowców na odpowiednim poziomie wiedzy oraz dysponuje nowoczesnymi narzędziami i sprzętem diagnostycznym. Wyposażenie tej klasy łatwiej jest znaleźć w dużych, profesjonalnych warsztatach, aniżeli w niewielkim garażu czy piwnicy.

Nie oznacza to, że drobna manufaktura jest pozbawiona fachowców. Jednak pewne prace niezbędne do wykonania będą poza zasięgiem niewielkiej firmy naprawczej z powodów finansowych lub lokalizacyjnych. Szerokie spectrum świadczonych usług stanowi o możliwościach warsztatu. Im jest ich więcej, tym lepsza kadra i wyposażenie.

Szukasz sprawdzonego fachowca, który zajmie się Twoim autem? Odwiedź warsztat samochodowy Bielsko – zaufani specjaliści profesjonalnie zajmą się Twoim problemem!

Klienci warsztatów samochodowych są zainteresowani:

 • Naprawami bieżącymi;
 • Kontrolą układu hamulcowego;
 • Serwisem klimatyzacji;
 • Diagnostyką;
 • Sprawnością zawieszenie;
 • Wymianą oleju;
 • Naprawą układu kierowniczego;
 • Naprawą układu napędowego;
 • Wymianą płynów eksploatacyjnych.

Oprócz powyższych profesjonalny warsztat jest w stanie zaproponować naprawę, bądź okresową wymianę ogumienia, a także poprawę stanu technicznego układu napędowego.

W zakres usług dodatkowych wchodzą:

 • Wulkanizację opon;
 • Pełny serwis ogumienia;
 • Wymiana tarcz i klocków hamulcowych;
 • Ustawianie zbieżności kół;
 • Wymiana opon Bielsko;

Trzeba przyznać, że liczba wymienionych napraw, które można wykonać w jednym warsztacie samochodowym, musi robić wrażenie. W praktyce oznacza to, że każdy pojazd, który trafi do takiego zakładu, wyjedzie naprawiony, zadbany i doposażony we wszystko, co niezbędne do kontynuowania dalszej i bezpiecznej jazdy.

Warsztat samochodowy Bielsko – dokumentacja

Profesjonalny warsztat poza działaniami profilowymi dba także o prawa konsumenckie swoich klientów. Naprawy dokonywane są na podstawie kosztorysów, wszystkie czynności są transparentne, a w przypadku wątpliwości delegowany pracownik udzieli niezbędnych wyjaśnień. Istnieje także możliwość skorzystania z formularza kontaktowego. Każda ingerencja mechaniczna ma swój okres gwarancyjny, a opłaty serwisowe dokonywane są na podstawie dokumentów finansowych (rachunek, faktura). Czy łatwo jest znaleźć dobry warsztat samochodowy? Przy odrobinie czasu i cierpliwości, tak, Tym bardziej że wiemy już, czym się kierować i na co zwrócić uwagę.

Średni czas bezawaryjnej eksploatacji nowego samochodu wynosi trzy lata. To wystarczająco długo, by przywiązać się swojego ulubieńca na tyle, by pytanie o dobrego mechanika nabrało zupełnie nowego znaczenia

Czytaj więcej

O klimatyzacji w samochodzie przypominamy sobie zwykle dopiero w momencie, kiedy zaczynają doskwierać nam upały. To zdecydowanie zbyt późno, zważywszy na to, że w sezonie letnim serwisy klimatyzacji przeżywają oblężenie

Czytaj więcej

Badanie techniczne zwane też przeglądem rejestracyjnym należy wykonywać na stacjach kontroli pojazdów, które spełniają wymagania określone procedurami i posiadają odpowiednie uprawnienia do ich przeprowadzenia.

Czytaj więcej