Laguna Beskidów w Zarzeczu

BPBP S.A.

Czternastego stycznia podpisaliśmy umowę na wyjątkową inwestycję Lagunę Beskidów w Zarzeczu. Laguna Beskidów to luksusowy kompleks, w którym w najwyższym komforcie można przebywać wśród natury. Parę kroków od Jeziora Żywieckiego miejsca idealnego dla żeglarzy, wędkarzy bądź osób, które cenią sobie estetykę przestrzeni i romantyczne zachody słońca.

Laguna Beskidów zasłynie z doskonałej lokalizacji wśród gór dolnego Śląska, w Zarzeczu nad Jeziorem Żywieckim. Rzut beretem od najpiękniejszych Śląskich lokalizacji jak Szczyrk – kolebka narciarstwa, Żywiec – urokliwe miasto słynące z Browaru, wydarzeń kulturalnych i nie tylko, czy Bielsko-Biała w której nie zabraknie atrakcji, a architektura zasłynęła w oczach świata tak bardzo, że nazywana jest małym Wiedniem.

Naszą rolą jest realizacja dwóch budynków – B oraz C – w stanie surowym wraz z infrastrukturą  techniczną. Projektuje się elewacje wykończone tynkiem w kolorze białym i antracytowym oraz płytami elewacyjnymi – w kolorze białym oraz drewnopodobnym. Budynki zasłyną z eleganckiej rustykalnej estetyki, komfortowych wnętrz czy przestrzennych tarasów. Z okien budynków rozpościerać się będą widoki na panoramę jeziora i otaczających pasm górskich.

Budynek C:

Jednym z tworzonych przez nas obiektów jest budynek mieszkalny, wielorodzinny o trzech kondygnacjach nadziemnych oraz jednej kondygnacji podziemnej. W kondygnacji podziemnej zaprojektowano garaż oraz mieszkania w odsłoniętej i wyeksponowanej części budynku. Kondygnacje nadziemne przeznaczone są na lokale mieszkalne, wraz z niewielką strefą rekreacyjną. Sauny i siłownia, przeznaczone do dyspozycji mieszkańców, zlokalizowane zostały na parterze. Zaprojektowano 58 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej 4294 m2 .

Budynek B:

Budynek mieszkalno-usługowy o powierzchni użytkowej 4340,17m2 trzech kondygnacjach nadziemnych oraz jednej kondygnacji podziemnej. W budynku zaprojektowano garaż podziemny oraz luksusową restaurację wraz z zapleczem gastronomicznym. W piętrach nadziemnych znajdą się eleganckie lokale mieszkalne, przy których również nie może zabraknąć strefy rekreacyjnej, saun i siłowni przeznaczonych do dyspozycji mieszkańców. Projektuje się 51 lokali mieszkalnych oraz lokal restauracyjny.

Kompleks wkomponowany będzie w otaczającą go naturę. W trosce o komfort i bezpieczeństwo zaprojektowane zostały drogi i chodniki, elementy zagospodarowania terenu. Inwestycja budowana jest w taki sposób aby możliwe było rozszerzenie jej o kolejne budynki.

Link do strony inwestora:

Badanie techniczne zwane też przeglądem rejestracyjnym należy wykonywać na stacjach kontroli pojazdów, które spełniają wymagania określone procedurami i posiadają odpowiednie uprawnienia do ich przeprowadzenia.

Czytaj więcej

Rozbudowa istniejącego budynku o sześć oddziałów przedszkolnych.

Czytaj więcej

Wymiana opon na letnie to niezwykle istotna czynność. Powinien o niej pamiętać każdy właściciel samochodu, gdyż bezpośrednio wpływa ona na stan ogumienia, a co za tym idzie, bezpieczeństwo kierowcy, jak i pasażerów. Zdań na temat tego, który miesiąc jest odpowiedni na wymianę opon, jest naprawdę wiele.

Czytaj więcej