Mercure Szczyrk Resort

BPBP S.A.

Początkiem marca 2021 roku, rozpoczęliśmy pierwszy etap inwestycji związanej z rozbudową i przebudową Centrum Kongresów i Rekreacji – Orle Gniazdo w Szczyrku.

Obecnie trwają prace przygotowawcze oraz projektowe, aby dostosować obiekt do wymagań inwestora oraz standardów sieci Accor – światowego lidera w branży hotelarstwa.

Mercure Szczyrk Resort będzie jednym z najwyżej położonych obiektów w Polsce (660 m n.p.m.) i największym wielofunkcyjnym obiektem w Szczyrku. Kompleksowy ośrodek zaoferuje gościom zakwaterowanie w pokojach z niepowtarzalnym widokiem na panoramę Beskidu Śląskiego i jego najwyższy szczyt – Skrzyczne (1273m n.p.m.).

Prace nad obiektem hotelowym Orle gniazdo będą polegały na modernizacji i przebudowie pomieszczeń pokoi hotelowych oraz pomieszczeń towarzyszących w obrębie istniejącej kubatury. Przed obiektem od strony południowej zaprojektowano zespół basenów wewnętrznych i zewnętrznych z ekspozycją na górskie szczyty. Ta część obiektu jest w większości zagłębiona poniżej poziomu drogi dojazdowej tak, by nie przysłaniała widoku z ekskluzywnego kurortu.

Nowoczesny, ekologiczny , zaprojektowany z troską o otaczającą nas przyrodę kompleks jest idealnym miejscem by odetchnąć od zgiełku miasta i zjednać się z naturą. Ekskluzywny obiekt składał się będzie z 9 kondygnacji i posiadał ponad 270 metrów długości. Dysponował on będzie 453 pokojami z widokiem na panoramę Beskidów, Skrzyczne i dolinę Żylicy.

Do dyspozycji gości będzie 4000 m² powierzchni konferencyjnej i wystawienniczej, 14 w pełni wyposażonych sal konferencyjnych zlokalizowanych na jednym poziomie, a także lądowisko dla helikopterów i grill bar na 400 osób.

Kompleks stawia na ekologię i odnawialne źródła energii. Budynek będzie posiadał własne źródło energii pochodzącej z urządzeń kogeneracji gazowej i ogniw fotowoltaicznych.

Na terenie hotelu znajdzie się 5 punktów gastronomicznych, strefa SPA & Wellness z sauną i gabinetem fizjoterapii i masażu, siłownia, basen letni z podgrzewaną wodą, strefa dla dzieci oraz teren rekreacyjny. W Orlim Gnieździe nie zabraknie również zjeżdżalni, wraz z zapleczem technicznym i socjalnym, wykorzystując wykonane w roku 2000 fundamenty. Jest to rozbudowa CKiR „Orle Gniazdo” w wymagane dla kategorii czterogwiazdkowego hotelu.

W przyszłości planowane są również atrakcje zimowe jak mini stok narciarski z torem przeszkód, wyciągiem taśmowym dla dzieci i początkujących. Obiekt po planowanej rozbudowie przyjmie pierwszych gości na przełomie 2023/24 roku.

Badanie techniczne zwane też przeglądem rejestracyjnym należy wykonywać na stacjach kontroli pojazdów, które spełniają wymagania określone procedurami i posiadają odpowiednie uprawnienia do ich przeprowadzenia.

Czytaj więcej

Rozbudowa istniejącego budynku o sześć oddziałów przedszkolnych.

Czytaj więcej

Wymiana opon na letnie to niezwykle istotna czynność. Powinien o niej pamiętać każdy właściciel samochodu, gdyż bezpośrednio wpływa ona na stan ogumienia, a co za tym idzie, bezpieczeństwo kierowcy, jak i pasażerów. Zdań na temat tego, który miesiąc jest odpowiedni na wymianę opon, jest naprawdę wiele.

Czytaj więcej