Przedmiotem zasadniczej działalności BPBP S.A. jest kompleksowa realizacja zadań inwestycyjnych w Generalnym Wykonawstwie oraz prowadzenie działalności usługowej w zakresie produkcji i sprzedaży. Oferujemy pełny zakres usług budowlanych, począwszy od projektu, aż po realizację „pod klucz” występując w roli Generalnego Wykonawcy bądź Wykonawcy robót budowlano-instalacyjnych.  Zrealizowaliśmy szereg obiektów: hotelowych, handlowych i innych z obszaru użyteczności publicznej, obiektów inżynierii środowiska, sportowych i edukacyjnych, budownictwa mieszkaniowego oraz przemysłowego. 

Na rynku od 1950 roku

Ponad 500 wykonanych realizacji

18 zleceń w trakcie realizacji

Zatrudnionych 280 pracowników

Jeżeli są Państwo zainteresowani nawiązaniem współpracy z naszą firmą - Bielskim Przedsiębiorstwem Budownictwa Przemysłowego S.A., jesteśmy do Państwa dyspozycji. Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub za pomocą formularza kontaktowego na naszej stronie. Nasz specjalista odpowie na wszystkie pytania i przedstawi interesującą ofertę.
Zadzwoń Wyślij zapytanie

Ewelina Walkowicz

Prezes zarządu

Odpowiedzialna za całość działalności przedsiębiorstwa w Polsce i w Czechach

Krzysztof Kowalski

Członek zarządu

Odpowiedzialny za nowe kierunki rozwoju

Mirosław Spisak

Prokurent, Dyrektor ds. Ofertowania i Kontraktów

Odpowiedzialny za pozyskiwanie kontraktów oraz wyceny

Wojciech Ziemski

Dyrektor ds. Produkcji

Odpowiedzialny za nadzór nad wszystkimi prowadzonymi w Polsce budowami

Leszek Pisiałek

Dyrektor ds. Zakupów

Odpowiedzialny za kontraktację podwykonawstwa i dostaw oraz za nadzór nad działami sprzętu i transportu, warsztatu, stacji diagnostycznej oraz wypożyczalni

Renata Brzeźny

Główna Księgowa

Odpowiedzialna za sprawy finansowo - księgowe

Aleksander Świerczek

Dyrektor Oddziału w Czechach

Odpowiedzialny za całość działalności w Czechach

Piotr Barcik

Pełnomocnik Zarządu ds. nowych inwestycji

Odpowiedzialny za analizowanie i pozyskiwanie nowych inwestycji własnych.

 • Logo AMG DEVELOPMENT
 • Logo Aqua Bielsko Biała
 • Logo BBOSiR
 • Logo Eaton
 • Logo Foster Wheller obecnie GHi Sumito
 • Logo gmina Kozy
 • Logo hali sportowej Jaworze
 • Logo Klingspor
 • Logo Mokate
 • Logo miasta Oświęcim
 • Logo Zagłębiowski Park Sportowy

Początki BPBP
Historia przedsiębiorstwa sięga 1 marca 1950 roku, kiedy to na podstawie Zarządzenia Ministra Budownictwa Przemysłowego (ogłoszonego w Monitorze Polskim nr A-35, poz. 406) powołano do życia “Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Nr 19” z siedzibą w Bielsku-Białej przy ul. Barlickiego 15. Potencjał kadrowy i bazę organizacyjną przedsiębiorstwa w początkowym okresie stanowiły działające już wcześniej w okresie powojennym miejscowe przedsiębiorstwa, w tym: Społeczne Przedsiębiorstwo Budowlane w Bielsku-Białej oraz Inżynieryjno-Budowlana Spółdzielnia Pracy w Bielsku-Białej, a także Kierownictwo Grupy Robót Gliwickiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego Nr 4 prowadzące roboty budowlane na terenie Bielska-Białej oraz odbudowy Zakładów Chemicznych w Oświęcimiu. Nazwa przedsiębiorstwa na przestrzeni kilku lat ulegała zmianom, by ostatecznie, na podstawie ministerialnego zarządzenia uzyskać w 1958 roku aktualne brzmienie: Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego.

Rozwój przemysłu i infrastruktury społeczno-technicznej
Przez lata siedzibą BPBP był budynek administracyjny w stylu socrealistycznym przy ul. Warszawskiej 5, oddany do użytkowania 1 maja 1952 roku. Wiele trudu w realizacji tego przedsięwzięcia poniósł ówczesny dyrektor Stefan Blachura. Starania o lokalizację i zatwierdzenie planu budowy tego gmachu rozpoczęto bowiem już w roku 1950. Jeżeli chodzi o obszar działalności przedsiębiorstwa, to statutowym terenem była wówczas część ówczesnych powiatów województw katowickiego i krakowskiego (bielski, cieszyński, pszczyński, rybnicki, żywiecki, oświęcimski i wadowicki). BPBP od początku swojej działalności przyczyniało się w istotny sposób do rozwoju przemysłu i infrastruktury społeczno-technicznej bielskiego okręgu przemysłowego. Przedsiębiorstwo wybudowało od podstaw, a także rozbudowało i zmodernizowało na Podbeskidziu wiele zakładów pracy o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej. Efektem tych działań było stworzenie kilkudziesięciu tysięcy miejsc pracy, rozbudowa bazy handlowo-usługowej, kulturalno-oświatowej, poprawa warunków mieszkaniowych, komunikacji i ochrony środowiska.

Budowa obiektów przemysłowych, specjalnych i ogólnego przeznaczenia
W ciągu pierwszych 20. lat działalności BPBP przekazało do użytku w naszym regionie 149 obiektów przemysłowych, specjalnych i ogólnego przeznaczenia, w tym wiele fabryk, jak Mewa, Indukta, Apena, Befared, Bewelana, Bispol w Bielsku-Białej, czechowicki Kontakt i Walcownia Metali, cieszyńska Celma, Fabryka Farb i Lakierów w Marklowicach, Walcownia Metali Lekkich w Kętach, Browar w Żywcu, Odlewnia Żeliwa w Węgierskiej Górce, a także budynki mieszkalne oraz wyciągi turystyczne na Szyndzielnię, Skrzyczne i Czantorię. Kolejne wielkie inwestycje zrealizowano, stosując nowatorskie rozwiązania technologiczne, w latach 80. ubiegłego stulecia. To m.in. obiekty Fabryki Samochodów Małolitrażowych, Bielskie Zakłady Tłuszczowe (obecny Bielmar), nowy zakład Befamy, kino Złote Łany, Piekarnia Gigant i Zakłady Rowerowe w Czechowicach-Dziedzicach, jak również inwestycje poza Podbeskidziem. Nowy rozdział jakościowy BPBP oraz zmiany własnościowe zaistniały w okresie transformacji Polski. Ważna data w historii firmy to sierpień 1994 roku, gdy nastąpiło przekształcenie przedsiębiorstwa państwowego w spółkę akcyjną Skarbu Państwa. Duży wkład w prowadzenie firmy włożył Henryk Rudzki, który od wielu lat związany był z przedsiębiorstwem, zasiadając od 1976 do 2012 roku w ścisłym kierownictwie BPBP najpierw jako naczelny inżynier, później dyrektor naczelny oraz prezes zarządu. W ostatnich latach firmą kierował prezes Bogusław Rudziński, a obecnie prezesem zarządu jest Ewelina Walkowicz.

Zadzwoń Wyślij zapytanie

Zachęcamy do zapoznania się ze zrealizowanymi inwestycjami z zakresu obiektów użyteczności publicznej, inżynierii środowiska, sportowych i edukacyjnych, budownictwa przemysłowego i mieszkaniowego.