Oczyszczalnia ścieków w Turku

BPBP S.A.

Bezawaryjność funkcjonowania oraz świadczenie usług na najwyższym możliwym poziomie. Odbiór i oczyszczanie ścieków nie tylko na terenie miasta Turek, lecz również poza jego granicami. By to umożliwić, 22 czerwca 2021 roku podpisaliśmy umowę na kolejny etap rozbudowy oraz modernizacji Oczyszczalni Ścieków w Turku.

Jest to jedno z największych przedsięwzięć w historii miasta. Dynamiczny rozwój aglomeracji w Turku w tym przemysłu, zlokalizowanego w strefie „tania energia” sprawił, że rozbudowa była niezbędna. Z oczyszczalni ścieków korzysta 98% mieszkańców miasta Turek.

Inwestycja obejmuje rozbudowę gospodarki osadowej, budowę systemu dezodoryzacji, budowę komory tlenowej stabilizacji osadów i stacji dmuchaw, przebudowę z rozbudową wewnętrznej komunikacji drogowej, przebudowę ogrodzenia, dostawę wyposażenia technicznego oraz urządzenie terenów zielonych.

Postawiliśmy na zastosowanie zaawansowanej technicznie nowoczesnej aparatury kontrolno- pomiarowej oraz systemu sterowania opartego na komunikacji cyfrowej, sieci światłowodowej i kanalizacji technicznej.

Oczyszczalnia została zaprojektowana w latach 60-tych ubiegłego wieku. Ostatnie prace modernizacyjne miały miejsce ponad dwie dekady temu. Konieczne jest dostosowanie technologii oczyszczania ścieków do pogarszającej się jakości ścieków o coraz większym stężeniu zanieczyszczeń. Skutkiem ubocznym tego procesu są osady ściekowe. W tym celu wprowadziliśmy metodę opartą na sterowaniu procesami mikrobiologicznymi.

Dla nas najważniejsza jest poprawa jakości osadów pościelowych, higienizacja, osuszanie, a w szczególności likwidacja odoru. Najefektywniejszym wyjściem z sytuacji są mikroorganizmy. Mieszanka wielu tlenowych i beztlenowych drobnoustrojów.

Dzięki takim nowatorskim rozwiązaniom, oczyszczone osady wykorzystywane są w rolnictwie, doskonale poprawiając jakość gleby co skutkuje zwiększeniem ilości plonów. Zastosowane przez nas metody skutkują poprawą odwadniania, zmniejszeniem ilości i ciężaru opadów pościekowych. Dzięki tym rozwiązaniom zmniejszają się koszty zagospodarowania i dalszego wykorzystania osadów.

Badanie techniczne zwane też przeglądem rejestracyjnym należy wykonywać na stacjach kontroli pojazdów, które spełniają wymagania określone procedurami i posiadają odpowiednie uprawnienia do ich przeprowadzenia.

Czytaj więcej

Rozbudowa istniejącego budynku o sześć oddziałów przedszkolnych.

Czytaj więcej

Wymiana opon na letnie to niezwykle istotna czynność. Powinien o niej pamiętać każdy właściciel samochodu, gdyż bezpośrednio wpływa ona na stan ogumienia, a co za tym idzie, bezpieczeństwo kierowcy, jak i pasażerów. Zdań na temat tego, który miesiąc jest odpowiedni na wymianę opon, jest naprawdę wiele.

Czytaj więcej