Po czym poznać dobry warsztat samochodowy? Poznaj wskazówki, które wskaże ci warsztat samochodowy Bielsko

BPBP S.A.


Spis treści:

Dla większości z nas samochód stanowi podstawowy środek transportu do pracy, szkoły bądź jako sposób na szybkie przemieszczanie się po mieście. Dlatego oddając go do warsztatu samochodowego, liczymy, że zajmą się nim specjaliści z doświadczeniem i fachem w ręku, którzy szybko oraz sprawnie znajdą usterkę i za rozsądną stawkę ją zniwelują. Niestety rzeczywistość okazuję się inna. Przynajmniej raz w życiu każdy z nas trafi bądź już trafił na nieuczciwego mechanika, który zamiast naprawić, spowodował jeszcze więcej szkód. Często słyszymy od znajomych, jak dużo zapłacili za naprawę, która nie została prawidłowo wykonana, a do tego poniosła za sobą kolejne koszty. Dlatego właśnie wskażemy, o czym należy pamiętać i na co zwracać uwagę przy wyborze warsztatu samochodowego.

Warsztat samochodowy Bielsko radzi: Zapytaj znajomych o opinię na temat warsztatu, jak i mechanika.

Zanim odwiedzisz warsztat samochodowy, warto zapytać rodzinę, przyjaciół czy zaufanych znajomych, czy słyszeli coś na temat jakości wykonywanych tam usług. Najpopularniejszą formą lokalnej reklamy jest marketing szeptany, czyli ten polegający na przekazywaniu sobie informacji poprzez rozmowę. Dlatego właśnie podpytując innych, możemy dowiedzieć się, jaką opinię o warsztacie mają jego klienci, co ich zaskoczyło i jak oceniają wykonaną usługę. Jeśli nikt ze znajomych nie odwiedził jeszcze warsztatu samochodowego, którym jesteś zainteresowany, to zerknij na opinie w Internecie możliwe, że ktoś już podzielił się swoim doświadczeniem i ocenił go gwiazdką, jak i komentarzem.

Warsztat samochodowy Bielsko znajduję się na mapach Google, co daje możliwość do komentowania oraz oceniania wykonanych przez nas usług. Zarówno tych samochodowych, jak i wykonanych w stacji kontroli pojazdów Bielsko. Skrupulatnie czytamy wszystkie opinie i staramy się udoskonalać naszą pracę, tak aby zadowalać coraz to większą liczbę klientów. Odwiedziłeś warsztat samochodowy Bielsko lub stację diagnostyczną? Podziel się swoją opinią z innymi – Warsztat samochodowy Eurowarsztat.

Przeprowadź z mechanikiem wstępną rozmowę i zrób wywiad środowiskowy — Mechanik Bielsko

Zacznij od telefonicznego umówienia wizyty, wtedy już po pierwszych minutach kontaktu będziesz wiedział jaki stosunek do klienta ma wybrany przez Ciebie mechanik. Zwróć uwagę na to, czy fachowiec się przedstawił, zaproponował spotkanie i jak zakończył rozmowę. Gdy przybędziesz na umówione miejsce, zerknij na liczbę aut stojących na parkingu przed serwisem – da Ci to pogląd czy dany mechanik ma wielu klientów, którzy dla dobrze wykonanej naprawy są w stanie na nią poczekać nawet kilka dni. Profesjonalny fachowiec będzie dopytywał informacji o pojeździe — jaki jest problem, kiedy został zauważony, co było naprawiane w pojeździe lub jakie są dane samochodu. Następnie mechanik może wskazać datę zakończenia naprawy lub poprosić o czas na ocenienie usterki i dopiero podać konkretne informacje. Jeżeli warsztat samochodowy, do którego się wybrałeś, nie wykazuje powyższego zainteresowania, to lepiej jest zrezygnować i poszukać w innym miejscu.

Jeżeli chcesz umówić się na wstępną wizytę, to pod numerem 609 556 188 znajdziesz nasz warsztat samochodowy Bielsko. Znajdziesz nas na Ul. Generała Mieczysława Boruty-Spiechowicza 27, 43-300 Bielsko-Biała, pod tym adresem znajduję się również nasza stacja kontroli pojazdów Bielsko.

Martwisz się, że możesz zostać oszukany? Poproś o spisanie protokołu przyjęcia auta do warsztatu

Jeśli doświadczyłeś już nieprzyjemnych sytuacji w warsztacie samochodowym, to powinieneś szczególnie pamiętać o spisaniu protokołu przyjęcia auta do warsztatu. Odpowiednio zapisany dokument będzie stanowił podstawę w momencie, gdy fachowca, który wykonuje, naprawę będzie chciał Cię oszukać. Co powinien zawierać protokół przyjęcia pojazdu do warsztatu? Przede wszystkim należy pamiętać o danych właściciela, danych pojazdu, szczegółowych informacjach o stanie auta, stan liczka oraz co klient chce naprawić. Warto również dodać opis uszkodzeń, przekazanych części i planową datę wykonania naprawy. Uzupełnione informację będą stanowić zabezpieczenie zarówno dla właściciela pojazdu, jak i warsztatu.

Zwróć uwagę czy fachowiec wyjaśnił Ci, w czym tkwił problem oraz co zostało naprawione. Mechanik Bielsko

Oddałeś pojazd do naprawy i teraz czekasz tylko na odbiór świetnie zrobionego auta jak z salonu. Zanim odjedziesz swoim naprawionym samochodem, zwróć uwagę, jakie informacje przekazał Ci mechanik. Prawdziwy fachowiec wyjaśni, co zostało naprawione, jakie części zostały zmienione i dlaczego. Możesz również zapytać, co mogło wpłynąć na pojawienie się usterki, czy to standardowe zużywanie się części? Czy może wina złej eksploatacji? Zadaj kilka kontrolnych pytań i sprawdź, jak mechanik sobie z nimi poradzi.

Warsztat samochodowy Bielsko jest otwarty na wszystkie Twoje pytania i problemy. Zadzwoń do nas na numer 609 556 188, a mechanik Bielsko postara się rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości. Zapraszamy!

Badanie techniczne zwane też przeglądem rejestracyjnym należy wykonywać na stacjach kontroli pojazdów, które spełniają wymagania określone procedurami i posiadają odpowiednie uprawnienia do ich przeprowadzenia.

Czytaj więcej

Rozbudowa istniejącego budynku o sześć oddziałów przedszkolnych.

Czytaj więcej

Wymiana opon na letnie to niezwykle istotna czynność. Powinien o niej pamiętać każdy właściciel samochodu, gdyż bezpośrednio wpływa ona na stan ogumienia, a co za tym idzie, bezpieczeństwo kierowcy, jak i pasażerów. Zdań na temat tego, który miesiąc jest odpowiedni na wymianę opon, jest naprawdę wiele.

Czytaj więcej