Przedszkole w Mesznej

BPBP S.A.

Dnia pierwszego października 2021 mieliśmy przyjemność rozpoczęcia budowy jednego z naszych najbardziej efektownych kompleksów. Mowa oczywiście o Przedszkolu w miejscowości Meszna w gminie Wilkowice.

Placówka zlokalizowana jest na ulicy Szczyrkowskiej. Inspirując się bezpośrednio Otuliną Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego, w której znajduje się nasz obiekt, powierzchnia zabudowy 1299,67 m², powierzchnia użytkowa 984,45 m², kubatura 7602,29 m³ dały ogromne pole do popisu pod względem wizażu i estetyki.

Budynek cieszy oko delikatną kolorystyką, idealnie wpisuje się w zielone otoczenie

Działająca z nami ramię, w ramię grupa projektantów pokazała, że budynki użytkowe to doskonałe miejsce na wyrafinowane budownictwo i niebanalne rozwiązania architektoniczne. Projektantom udało się odejść od nudnych, utartych standardów budowlanych i stworzyć kompleks, w którym nasze dzieci mogą beztrosko dorastać. Całość zaprojektowana by podobać się zarówno najmłodszym jak i starszym mieszkańcom Mesznej.  

Obiekt jest w pełni funkcjonalny, nie zabrakło tam miejsca na rozwiązania takie jak winda, nagłośnienie czy panele fotowoltaiczne na dachu budynku.

Zadbaliśmy aby przedsięwzięcie nie naruszało zasad ochrony walorów krajobrazowych oraz wartości kulturowych i przyrodniczych. W tym celu, między innymi, poza rozbudowanym placem zabaw, zadbano również o miejsca zieleni by móc idealnie wpasować się w krajobraz Beskidów.

Głównym celem projektu jest kompleksowa adaptacja niezagospodarowanej części budynku. Realizacja projektu pozwoli na stworzenie 3 nowych oddziałów dla dodatkowych 36 dzieci. Budynek zaprojektowano w taki sposób, by zapewnić doskonałą funkcjonalność kompleksu.

Nie zabrakło miejsca na dodatkowe sale, pełne zabawek i sprzętów edukacyjnych. Wnętrze budynku zaprojektowane zostało w taki sposób, by w nowych pomieszczeniach prowadzić zajęcia sensoryczne czy gabinety terapeutyczne.  

Nowo powstały kompleks da również w możliwość prowadzenia dodatkowych zajęć, w tym terapii zajęciowej, a także możliwość wczesnego diagnozowania dzieci ze szczególnymi potrzebami rozwojowymi. Przedszkole, dzięki kompleksowym rozwiązaniom, jest w stanie zapewnić również możliwość objęcia naszych najmłodszych programem wczesnego wspomagania rozwoju.

Badanie techniczne zwane też przeglądem rejestracyjnym należy wykonywać na stacjach kontroli pojazdów, które spełniają wymagania określone procedurami i posiadają odpowiednie uprawnienia do ich przeprowadzenia.

Czytaj więcej

Rozbudowa istniejącego budynku o sześć oddziałów przedszkolnych.

Czytaj więcej

Wymiana opon na letnie to niezwykle istotna czynność. Powinien o niej pamiętać każdy właściciel samochodu, gdyż bezpośrednio wpływa ona na stan ogumienia, a co za tym idzie, bezpieczeństwo kierowcy, jak i pasażerów. Zdań na temat tego, który miesiąc jest odpowiedni na wymianę opon, jest naprawdę wiele.

Czytaj więcej