Przegląd stanu technicznego samochodu przed wakacyjnym wyjazdem

BPBP S.A.

Spis treści:

Wakacje to czas urlopów, a co za tym idzie również wakacyjnych wyjazdów. Większość z nas decyduje się na podróż własnym środkiem transportu – samochodem. Z jednej strony zyskujemy pełną kontrolę nad czasem przejazdu, przystankami oraz warunkami podróży – jednak wiąże się to również z odpowiedzialnością oraz zmęczeniem kierowcy. Jak wiadomo, złe rzeczy dzieją się wtedy, gdy najmniej się tego spodziewamy – czyli właśnie w trakcie trwania urlopu.  Jak im zapobiec? Wykonaj przegląd stanu technicznego Twojego pojazdu i odwiedź stacje kontroli pojazdów Bielsko!

Jakie awarie mogą przydarzyć się nam na podczas wakacyjnego wyjazdu i jak można ich uniknąć?

Podczas każdej podróży, nie tylko tych wakacyjnych, nasz samochód może niespodziewanie ulec awarii lub odmówić posłuszeństwa. Jakie niespodzianki mogą nas spotkać na drodze? Zawieść może, chociażby ogumienie i stan naszych opon. Przed wyjazdem dobrze jest więc sprawdzić stan ogumienia i wysokość bieżnika – pamiętajmy, że jego stan znacząco wpływa na nasze bezpieczeństwo. Dobrze jest również upewnić się, że w pełni sprawna jest opona dojazdowa  lub czy na pokładzie naszego auta znajduje się zestaw naprawczy, który on być niezbędny w razie uszkodzenia opony podczas podróży.

wymiana opon BPBP S.A, warsztat samochodowy
Jakie elementy techniczne w samochodzie należy sprawdzić przed wakacyjnym wyjazdem?

Pozostając w tematyce kół oraz ogumienia, warto wspomnieć o układzie hamulcowym. Klocki oraz tarcze hamulcowe to stale eksplorowane elementy, których trwałość maleje wraz ze wzrostem przejechanych kilometrów. Wybierając się na długą podróż, warto mieć pewność, że nie zaskoczą nas przykre niespodzianki związane z awarią układu hamulcowego.

Zawieść nas mogą również inne elementy naszego pojazdu. Chociażby układ chłodzenia, który w czasie upałów i częstej jeździe w korkach, również może spłatać nam niemałego figla. Mówiąc już o chłodzeniu silnika, warto również zadbać o układ klimatyzacji – sprawdzić jego szczelność, nabić czynniku jeżeli jego poziom jest niewystarczający, wyczyścić parownik oraz wymienić filtr kabinowy.

Przegląd techniczny przed wyjazdem na wakacje | Stacja diagnostyczna Bielsko

Przed wszystkimi nieprzewidzianymi konsekwencjami ustrzec może nas kontrolna wizyta w stacji kontroli pojazdów. Wizyta w takim punkcie i zdiagnozowanie możliwie niebezpiecznych i problematycznych elementów naszego pojazdu może ustrzec nas przed niepotrzebnymi nerwami, ryzykiem, jak i kosztami związanymi np. z holowaniem auta lub nagłą wizytą u mechanika. Warto więc zadbać o to, aby specjaliści dogłębnie sprawdzili wszelkie newralgiczne elementy naszego pojazdu i upewnili się, że nie grozi nam żadna nagła awaria. Stacja kontroli pojazdów Bielsko – placówka BPBP S.A posiada wykwalifikowanych specjalistów, którzy zadbają, aby kontrola pojazdu była dokładna i rzetelna.

Stacja kontroli pojazdów Bielsko – profesjonalne badanie techniczne

Sprawdzona stacja kontroli pojazdów Bielsko-Biała, znajduje się pod adresem: Ul. Generała Mieczysława Boruty-Spiechowicza 27, 43-300 Bielsko-Biała. W naszej stacji diagnostycznej wykonasz badanie techniczne dla motocykli, pojazdów samochodowych do 3,5t, ciągników rolniczych oraz przyczep. Doświadczeni diagności sprawdzą tutaj stan naszego pojazdu, zwracając szczególną uwagę na stan:

  • układu kierowniczego,
  • układu hamulcowego,
  • oświetlenia,
  • stanu ogumienia,
  • elementów bezpieczeństwa, w które wyposażone jest auto,
  • obowiązkowych elementów wyposażenia np. gaśnica, trójkąt ostrzegawczy.

Dzięki temu wyruszając na wakacyjne podróże, będziemy mieli pewność, że z naszym autem wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Warsztat samochodowy Bielsko – sprawdź stan techniczny pojazdu i usuń awarię na miejscu!

BPBP S.A to nie tylko stacja kontroli pojazdów, ale również warsztat samochodowy Bielsko. Nasze usługi umożliwiają dokładną analizę stanu technicznego auta i usunięcie ewentualnych usterek w jednym miejscu. Warsztat samochodowy BPBP S.A to miejsce, gdzie bez problemu usunięte zostaną wszelkie usterki i awarie. Naszym autem zajmą się profesjonalni, doświadczeni mechanicy, którzy sprawie usuną wszelkie mankamenty naszego pojazdu. Warto więc przed wakacyjnym wyjazdem poświęcić chwile, odwiedzić stację kontroli pojazdów i upewnić się, że nasze auto jest w pełni bezpieczne i dowiezie nas, nawet nad samo morze!

Budowa domu, przebudowa garażu, przydomowe renowację – każda z tych inwestycji wymaga użycia sprzętu budowlanego. Często wybieranym rozwiązaniem jest wypożyczenie maszyn oraz urządzeń od osób prywatnych, ogłaszających się na aukcjach internetowych. Jednak czy jest to dobry i bezpieczny wybór?

Czytaj więcej

Zwracając szczególną uwagę na potrzeby naszych klientów oraz chęć ciągłego rozwoju,stworzyliśmy dla Państwa markę bpbp Garden Stone, poszerzając naszą ofertę o dystrybucję kruszyw ikamieni ozdobnych. Posiadamy własny skład, na terenie którego gromadzimy surowce w różnychodmianach. W naszym asortymencie znajdą Państwo

Czytaj więcej

We wtorek, 21 czerwca 2022 r. w Krakowie nastąpiło otwarcie budowy Domu Pomocy Społecznej z uroczystym wbiciem pierwszej łopaty. To kolejna inwestycja, którą realizować będzie Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa przemysłowego S.A. Na otwarciu budowy byli obecni m.in. Prezydent Miasta Krakowa –

Czytaj więcej