Rozbudowa budynku Przedszkola nr 4 przy ul. Kazimierza Wielkiego 12 w Bielsku-Białej

BPBP S.A.

Rozbudowa istniejącego budynku o sześć oddziałów przedszkolnych

Inwestycja obejmuje rozbudowę istniejącego budynku o sześć oddziałów przedszkolnych. Rozbudowany, trzykondygnacyjny obiekt zostanie połączony łącznikiem z istniejącym budynkiem od strony ulicy Kazimierza Wielkiego. Nowa część posiadać będzie powierzchnię użytkową przekraczającą 1900 m2. W obiekcie znajdą się sale dydaktyczne z zapleczem sanitarnym, sale do zajęć indywidualnych, blok żywieniowy oraz pomieszczenia techniczne i obsługi. Budynek w rozbudowywanej części zostanie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przebudowa placu zabaw i tarasu zewnętrznego

W ramach planowanych prac przebudowany zostanie plac zabaw jak i taras zewnętrzny. Wiata rekreacyjna zostanie wyremontowana. Teren wokół przedszkola będzie zagospodarowany zielenią. Konieczne będzie nasadzenie drzew oraz niskiej i ozdobnej roślinności, świetnie komponującej się z elegancką drewniano-czarną elewacją. Planowane jest również przygotowanie miejsc postojowych dla samochodów osobowych. Powstanie również nowe ogrodzenie na około całego kompleksu.

Koszt inwestycji to blisko 14 mln zł. Wykonawca będzie zobowiązany zakończyć prace do2022 roku.

Badanie techniczne zwane też przeglądem rejestracyjnym należy wykonywać na stacjach kontroli pojazdów, które spełniają wymagania określone procedurami i posiadają odpowiednie uprawnienia do ich przeprowadzenia.

Czytaj więcej

Rozbudowa istniejącego budynku o sześć oddziałów przedszkolnych.

Czytaj więcej

Wymiana opon na letnie to niezwykle istotna czynność. Powinien o niej pamiętać każdy właściciel samochodu, gdyż bezpośrednio wpływa ona na stan ogumienia, a co za tym idzie, bezpieczeństwo kierowcy, jak i pasażerów. Zdań na temat tego, który miesiąc jest odpowiedni na wymianę opon, jest naprawdę wiele.

Czytaj więcej