Rozbudowa Przedszkola i Szkoły w Brzezince

BPBP S.A.

W czerwcu 2024 roku ukończony zostanie nasz nowy projekt – przedszkole i szkoła w Brzezince. Są to dwa ogromne obiekty stworzone, by dać dzieciom i młodzieży doskonałe warunki do rozwoju.

Szkoła zostanie rozbudowana od strony zachodniej o dwukondygnacyjny niepodpiwniczony segment o powierzchni użytkowej 523,73 m2. Nową część kompleksu połączmy z istniejącym już segmentem za pomocą przewiązki komunikacyjnej. W tym budynku idealnie sprawdzą się trzy sale lekcyjne dla klas I – III o powierzchni minimum 60 m2. Znajdzie się miejsce również na gabinet pedagoga szkolnego i logopedę. Tworzymy nową klatką schodową, połączoną z korytarzami szkoły na poziomie parteru i piętra.

By zapewnić naszym podopiecznym najwyższe standardy postawiliśmy na adaptację klasy na pierwszym piętrze na pracownię fizyko-chemiczną oraz adaptację sali lekcyjnej na parterze na świetlicę. Konieczny będzie również zespół szatni z ustępami dla dziewcząt i chłopców. Renowację przejdzie również stołówka szkolna, przebudowana na kuchnię cateringową.

Odpowiadając na aktualne potrzeby szkoły zajmiemy się przebudową schodów wejściowych i budową pochylni dla wózków dostawczych, przebudowę części administracyjnej szkoły i powiększenie jej o gabinet wicedyrektora i archiwum.

Niezbędna jest również adaptacja pomieszczeń po kotłowni węglowej na pomieszczenia gospodarcze, budowa pochylni dla osób niepełnosprawnych przy wejściu głównym do  budynku szkoły, przebudowa schodów zewnętrznych w części mieszkalnej i przy wyjściu z przyziemia oraz termomodernizacja całego obiektu, a także remont istniejących pomieszczeń.

Personel placówki może cieszyć się przebudową pomieszczeń w zapleczu sali gimnastycznej na zaplecze socjalne dla personelu sprzątającego, powiększeniem pokoju nauczycielskiego oraz stworzeniem od zera pokoju nauczyciela wf-u. Powstanie również magazyn sprzętu sportowego.

Drugą częścią nowej inwestycji jest, rzecz jasna, przedszkole. Kolorowe, oddziałowe, każdy z oddziałów przeznaczony jest dla maksymalnie 25 dzieci. Wraz z częścią administracyjną, socjalną oraz ogrodem zimowym kompleks zajmuje ok. 130 metrów kwadratowych.

W części obejmującej zespół żywieniowy zostanie zaprojektowana kuchnia wraz z zapleczem do przygotowywania posiłków dla najmłodszych z przedszkola w Brzezince, Kompleksowa kuchnia dziennie przygotowywać będzie ok. 500 obiadów dla dzieci z innych placówek oświatowych, w formie cateringu.

Tworzymy duże, rozwojowo-edukacyjne place zabaw, rozgraniczone dla dzieci starszych, młodszych i najmłodszych. W ramach zagospodarowania terenu planuje się budowę parkingu z 51 miejscami parkingowymi, ogrodu zimowego, dwóch placów zabaw w okolicy przedszkola od strony północno – wschodniej i południowej, placu zabaw w okolicy szkoły, przy sali gimnastycznej. Nie mogliśmy zapomnieć również o budowie (przebudowie) boisk wielofunkcyjnych.

Badanie techniczne zwane też przeglądem rejestracyjnym należy wykonywać na stacjach kontroli pojazdów, które spełniają wymagania określone procedurami i posiadają odpowiednie uprawnienia do ich przeprowadzenia.

Czytaj więcej

Rozbudowa istniejącego budynku o sześć oddziałów przedszkolnych.

Czytaj więcej

Wymiana opon na letnie to niezwykle istotna czynność. Powinien o niej pamiętać każdy właściciel samochodu, gdyż bezpośrednio wpływa ona na stan ogumienia, a co za tym idzie, bezpieczeństwo kierowcy, jak i pasażerów. Zdań na temat tego, który miesiąc jest odpowiedni na wymianę opon, jest naprawdę wiele.

Czytaj więcej